Інформування про мінну небезпеку

Згідно з оцінками міжнародних експертів, сьогодні в світі нараховується більше 110 млн. активних мін у 68 країнах світу і ця кількість щорічно зростає. Найбільш забрудненими країнами є: Єгипет, Ангола, Іран, Афганістан, Ірак, Китай, Камбоджа, Мозамбік, Боснія та Герцеговина, Хорватія.

Через війну російської федерації проти України, територія нашої країни також, ймовірно, стане однією з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами у світі.

За даними Офісу ООН з координації гуманітарних питань (OCHA)  Інтенсивні бої, обстріли та мінування призвели до серйозної гуманітарної кризи, включно з жертвами та пораненнями, масовими рухами та переміщення людей по всій країні та через кордони до сусідніх країн, громади, захоплені в оточених містах без їжі, води, медичного обслуговування, електроенергії чи безпечного проходу, а також серйозні руйнування та пошкодження цивільної інфраструктури та житлових будинків.

Основні проблеми, що виникають на забруднених вибухонебезпечними предметами територіях:

  1. Загибель і каліцтво серед цивільного населення від мін та ВНП;
  2. Обмеження доступу до земельних, лісових, водних ресурсів, продовольства;
  3. Обмеження доступу до об’єктів інфраструктури;
  4. Обмеження надання гуманітарної допомоги;
  5. Перешкоди для розвитку економіки – неможливість повноцінного функціонування суб’єктів господарювання.

Вирішення цих проблем і є основною метою гуманітарного розмінування.

Благодійний фонд «Сучасне село та місто» є сертифікованим оператором протимінної діяльності у категорії «Інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни».

ПЕРЕЛІК операторів протимінної діяльності, які пройшли сертифікацію:

https://www.mil.gov.ua/content/protyminna/Operatory_PMD052023.pdf

Мета програми інформування населення – зменшення ризику загибелі або ушкодження від мін або інших вибухонебезпечних предметів (ВНП) та вибухонебезпечних залишків війни (ВЗВ), шляхом підвищення обізнаності населення та заохочення до безпечної поведінки. Тобто, зробити так, щоб люди були обізнанні щодо ризиків від мін та ВЗВ, заохотити їх до свідомої поведінки для мінімізації ризику, що становить небезпеку життю та здоров’ю людей, майна та довкілля.

Корисні посилання:

1. ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ І НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОБЛЕМ СТАНДАРТИЗАЦІЇ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЯКОСТІ”  НАКАЗ від 13.03.2023  № 27 Про прийняття національних стандартів

https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0027774-23#Text

2. ЗАКОН УКРАЇНИ Про протимінну діяльність в Україні

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2642-19#Text

3. Інтерактивна мапа територій, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами Сервіс протимінної діяльності ДСНС.

https://mine.dsns.gov.ua

4. Інтерактивна карта територій, забруднених мінами та вибухонебезпечними предметами, розроблена Міноборони за сприяння Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування та Координатора проектів ОБСЄ в Україні:

https://ua.imsma.org/portal/apps/webappviewer/index.html?id=814d2770d197474d8ad7e8014c0a275e&locale=uk

5. СТАН СПРАВ. БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «СУЧАСНЕ СЕЛО ТА МІСТО”

 

СТАН СПРАВ. PDF.  – завантажити файл

ПРОЄКТИ:

Ознайомлюємо з правилами мінної безпеки заради безпеки дітей та дорослих в Україні

Ознайомлюємо з правилами мінної безпеки заради безпеки дітей та дорослих в Україні
⛳️⛳️⛳️
Україна стала однією з найбільш замінованих країн у світі.
Війна рф проти нашої країни триває. Щодня у небезпеці життя мільйонів українців.
Тому одним з пріоритетних напрямків нашої роботи ми обрали протимінну діяльність.
Ми прагнемо проінформувати дітей та дорослих про небезпеку, пов’язану з мінами та вибухонебезпечними предметами. Щоб якомога більше людей були обізнаними про ризики від мін та вибухонебезпечними залишками війни та мотивувати їх до свідомої поведінки.
З цією метою створили проєкт “STOP MINES”.

У рамках цього проєкту наші сертифіковані фахівці уже об’їздили понад 11 локацій в Україні та охопили близько 10 000 дитячого і дорослого населення у містечках, селах та селищах.
У інформаційній кампанії акцентуємо увагу на основних правилах безпеки:
⚠️НЕ ЧІПАЙ!;
⚠️НЕ ПІДХОДЬ!;
⚠️ПОВІДОМ СЛУЖБУ ПОРЯТУНКУ 101!
Проводимо інформаційно-роз’яснювальні бесіди з людьми. У місцях зустрічей розміщуємо стенди, на яких зображено види мін та правила мінної безпеки.

Важливо, щоб кожен знав, порядок дій, коли побачив вибухонебезпечний предмет, та мав уявлення про те, як він виглядає, для того, щоб врятувати своє життя.

Наш проєкт “STOP MINES” розрахований на тривалий час. Ми націлені на результат – захистити життя людей шляхом їх інформування про мінну небезпеку.
Тільки разом ми допоможемо!

Ми піклуємось про долю кожного, хто до нас звернувся по допомогу